Wkładki Formthotics

Formhotics to nie tylko wkładka to produkt medyczny o szerokim zastosowaniu. Technologia ta powstała w Nowej Zelandii i od ponad 30 lat cieszy się dużym zaufaniem i niezawodnością. 

Czym różnia sie nasz wkładki od wkładek innych firm?

Podstawową różnicą jest fakt, że nasze wkładki są dopasowane nie tylko do stopy, ale także pod konkretne schorzenie, efektem czego jest nie tylko wygoda ale także korekcja postawy w konsekwencji czego ustąpienie dolegliwości bólowych i poprawa komfortu życia. 

Korekcja poprzez wkładki jest korekcją czynną dzięki czemu cały apart ruchu odczuwa jej działanie, następstwem czego jest ustąpienie wszystkich schorzeń, których przyczyną są wady postaw ruchu.

 

Cechy wkładek formthotics?

TERMOFORMOWALNOŚĆ 

Wkładki Formthotics są modelowane 
termicznie (kształt nadawany jest pod wpływem ciepła) przy stosunkowo niskich temperaturach i zachowują uformowany kształt. Formowanie wkładki ortopedycznej do kształtu stopy zapewnia rzeczywiście indywidualne dopasowanie. 

WSPARCIE DLA PODBICIA

Łezkowaty kształt podwyższonego wsparcia dla podbicia zapewnia naturalne położenie stopy, a także podłużne boczne i poprzeczne podparcie dla podbicia podczas ruchów stopy. 

ZAGŁĘBIENIE NA PIĘTĘ

Wyjątkowe zagłębienie na piętę zapewnia większe oparcie i kontrole wokół pięty, wspiera absorpcję wstrząsów i minimalizuje prace pięty ustawiając ją w pozycji neutralnej.

WŁAŚCIWOŚCI PRZECIWBAKTERYJNE 

We wkładkach formothics zastosowano rozwiązanie ultra-fresh, które hamuje rozwój bakterii i grzybów, odpowiedzialnych za przykry zapach stóp i ich pocenie utrzymując zdrowie stóp. 

PIANKA SHOCKSTOP

Unikalna pianka produkowana przez foot science interational z mieszanki pianki EVA i pianki polimerowej, w celu zapewnienia maksymalnej amortyzacji. Minimalizuje wpływ na mięśnie stawy i ścięgna oraz zmniejsza czas regeneracji po wysiłku.

FREZOWANIE W TRZECH WYMIARACH

Wkładki formothics są frezowane (wycinane) w trzech wymiarach z bloku pianki, co zapewnia jednolite rozłożenie oparcia na przestrzeni układu kostnego stopy oraz wszelkich punktów nacisku. 

FORMAX

Pianka opracowana przez foot science interational wykonana jest z wysokiej jakości pianek  o zamkniętej strukturze komórek, zaprojektowanej aby zapewnić możliwie jak najbardziej elastyczną lekką i zapewniającą oparcie wkładkę ortopedyczną.